Miras hukuku, içerisinde vasiyetnameevlilikmirasın reddi, muris muvazaası, saklı paylı mirasçılık gibi durumları inceleyen bir hukuk dalıdır. Miras hukuku alanında avukatlık veya danışmanlık hizmeti almak isteyen kişiler, ‘’Babam/Annem kardeşlerime malvarlıklarını benden kaçırmak için devretti, ne yapmalıyım?’’, ‘’ Miras payımı aradan yıllar geçse de almam mümkün mü?’’, ‘Malvarlığımın benden sonra paylaştırılmasını nasıl belirlerim?’’, ‘’Terekesi borca batık murisin mirası nasıl reddedilir?’’, “Vasiyetnamede saklı paya tecavüze ilişkin nasıl iptal edilir?” gibi sorular sormaktadır. Bu sorular 4721 sayılı Türk Medeni Kanunu Miras Hukuku kitabında yer alan düzenlemeler çerçevesinde cevaplanabilmektedir ve yine bu çerçevede miras hukuku ile ilgili, ülkemizde açılan temel davalar muris muvazaası nedeniyle tasarrufun iptali, mirasın reddi, saklı paya tecavüze ilişkin tasarrufun iptali davası gibi davalardır.

Miras Hukuku alanında en iyi avukat konuyu en iyi anlayan ve en iyi çözüm üreten avukat olacaktır. Sizin için en iyi avukat arayışınızda ön görüşmenin önemi çok yüksektir. Büromuzu arayarak veya  adresine e-posta göndererek her türlü hukuki sorununuz ile ilgili danışabilirsiniz.

​Hukuk ofisimiz olarak alanında uzman kadro ile 4721 sayılı Türk Medeni Kanunu kapsamında miras hukuku alanında karşılaşılabilecek her uyuşmazlıkta avukatlık ve danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Alanında tecrübeli ve başarılı kadromuz tarafından Aile Hukuku alanında sunulan başlıca hukuki hizmetleri şu şekilde listeleyebiliriz:

  • Vasiyetname düzenlenmesinde hukuki danışmanlık,
  • Mal paylaşımı konusunda protokol düzenlenmesinde hukuki danışmanlık,
  • Muris muvazaası nedeniyle tasarrufun iptali davalarının takibi,
  • Vasiyetnamenin iptali,
  • Mirasın reddi,
  • Terekeye karşı alacak davası,
  • Miras hukuku alanında karşılaşılabilecek diğer her türlü uyuşmazlıkların çözümü

Büromuzu arayarak veya tugralhukuk@gmail.com adresine e-posta göndererek her türlü hukuki sorununuz ile ilgili danışabilirsiniz.